12 pomysłów na udekorowanie ściany – zestawienie – Część 1

12 pomysłów na udekorowanie ściany – zestawienie – Część 1

Wbrew pozorom udekorowanie pustej ściany nie jest rzeczą prostą. Cechy dekoracji w dużej mierze opierają się na stylu na jakim bazuje pomieszczenie. Nie bez znaczenie jest też gra kolorów, które coraz częściej kreują kontrasty stanowiące dekoracyjne ograniczenie. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy 10 pomysłów na ciekawe udekorowanie pustej ściany. Zapraszamy do lektury!

Połączenie ramy i tapety

Choć moda na tapety w opinii wielu osób przeminęła wespół z ostatnią dekadą minionego stulecia, to te zdają wracać się do łask stylistów. Intrygującym rozwiązaniem jest zastosowanie tapety w ramie. Efektowna oprawa w połączeniu z azjatyckim – wzorzystym motywem z pewnością wprowadzi do pomieszczenia wiele uroku.

Dzieła sztuki na półce

Obrazy oraz inne dzieła sztuki zazwyczaj wiszą w określonym ładzie na ścianach. Nader ciekawym rozwiązaniem jest ich ustawienie na centralnej półce biegnącej wzdłuż ściany. Wąska – minimalistyczna półka pozwoli w sposób ciekawy zestawić nie tylko obrazy, ale także zdjęcia, książki, czy płyty. To doskonała propozycja dla miłośników estetyki praktycznej.

obraz

Ramkowa dżungla na ścianie

Bywa tak, że to ramki odgrywają rolę ważniejszą w porównaniu do tego co się między nimi znajduje. Ramki drewniane, plastikowe, szklane, a nawet papierowe – taka mozaika zawierająca proste grafiki z pewnością nada wnętrzu oryginalności kreując tym samym niewielką wystawę dzieł w centralnym punkcie pomieszczenia.

Obraz, plakat i grafika

Tradycyjne rozwiązania estetyczne opiewające w obrazy klasyczne z wolna tracą na wartości. Są one coraz częściej wypierane przez plakaty oraz modernistyczne grafiki. Plakaty i inne dekoracje dostępne na stronie obrazynasciany.pldekorolka.pl. Zastąpienie obrazów tego rodzaju dziełami z pewnością będzie trafnym nawiązaniem do stylu nowoczesnego. Ciekawym motywem jest także zastosowanie ogromnego napisu w określonym kolorze oraz czcionce. Może on wyrażać ważne dla nas słowa.

ramka

Kreatywność pod znakiem szkła

Trend na stosowanie luster nie przemija. Zmieniają się za to lustra. Współcześni architekci stawiają na modną alternatywę w postaci luster DIY – zrób to sam. Oryginalne i w pełni unikalne lustra nie tylko będą pełnić swą funkcję praktyczną, ale także będą ciekawie wyglądać oraz zwiększać optykę pomieszczenia.

puste butelki

Duży format zawsze w cenie

Bynajmniej nie chodzi tu o koszta związane z grafiką, bądź plakatem w dużym formacie. Owa forma jest czymś pomiędzy tapetą, a dużym obrazem – świetnie sprawdzi się we wnętrzach modernistycznych, loftowych, awangardowych oraz alternatywnych. Znakomite wrażenie pozostawia po sobie wielkoformatowy motyw zawarty na płótnie.