Czym są bloczki Ytong?

Czym są bloczki Ytong?

Ytong, to jedna spośród form betonu komórkowego. Na skalę globalną bloczki Ytong rozpoczęto tworzyć po 1929 roku, więc już niemal od 90 lat występują obiekty mieszkalne, jak również gospodarcze z zastosowaniem tejże technologii. Dzięki zachowaniu dużych zasad jakościowych produkt ów jest jednym spośród najchętniej wyszukiwanych materiałów, do tworzenia ścian na świecie. Bloczki Ytong nieprzerwanie od niemal stu lat tworzy się dokładnie z patentowym schematem.

Pustaki Ytong – ogólna charakterystyka

Bloczki betonu komórkowego Ytong mają miękką formę o niezwykle odpowiednich parametrach izolacji cieplnej. Dla przykładu, mur z bloczków betonowych Ytong Energo (grubość muru 48 cm) daje element U = 0,17 W/mK. Jest to niezwykle odpowiedni efekt, realizujący oczekiwania budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego. Co interesujące, bloczki betonu komórkowego Ytong Energo lub Ytong 24 mają strukturę izotropową. To z kolei daje takie same parametry we wszelkich kierunkach oraz wyklucza zagrożenie powstania mostków cieplnych.

Jak występują bloczki Ytong?

Do produkcji bloczków Ytong wykorzystuje się materiały naturalne: piasek, wapno, wodę i małe ilości cementu oraz minerału. Skład taki stanowi o zdrowotności produktu oraz małej radioaktywności naturalnej. Niezwykle dokładny wybór materiałów oraz odpowiednio dopracowany mechanizm techniczny ze sterowanym komputerowo systemem dozowania pozwolą na produkcję prostego produktu o niezwykle dobrych oraz pewnych parametrach.

Ważne wartości bloczków komórkowych

Wykorzystywane w budownictwie bloczki ytong mają wszelkie najistotniejsze cechy standardowego betonu komórkowego. Ważną jest niewątpliwie duża łatwość obróbki (cięcie, szlifowanie, wygładzanie itp.), dzięki czemu można z nich zrobić w zasadzie każde składniki pomieszczenia, choćby owe o niezwykle wymyślnym kształcie. Dużym plusem bloczków jest również ich lekkość, jaka powoduje, iż są niezwykle proste w przewożeniu oraz nie mają dużego wpływu na zatłoczenie sufitów. Także są banalnie proste w montażu oraz wyróżniają się dobrą izolacyjnością cieplną.

Produkt Ytong ma odpowiednie wartości termoizolacyjne, co zabezpiecza pomieszczenie domu przed zimnem w zimie oraz gorącem latem. Zawdzięcza to zwłaszcza własnej budowie, gdyż struktura ma pory powietrza, jakie jest dobrym izolatorem. Odpowiednia izolacja budynku z elementami Ytong można uzyskać choćby za pomocą jednowarstwowej ściany o grubości 30 cm. Ytong jest ognioodporny, co jest jego ważną cechą. Beton komórkowy nie traci własnej odporności do temperatury 650 ° C.