Jaki wybrać fotel do salonu?

Jaki wybrać fotel do salonu?

Przy wyborze mebli, najczęściej kierujemy się zasadą, iż powinny pasować one do stylistyki pokoju, koloru ścian, ogólnego konceptu pokoju. Wygląd jest na pewno jednym z kluczowych elementów, jednak nie powinniśmy zapominać o równie ważnym elemencie jakim jest wygoda. Czy jest coś bardziej przyjemnego, gdy po ciężkim, wyczerpującym dniu w pracy, możemy usiąść wygodnie na swoim fotelu, odprężyć się i zapomnieć o całym świecie. Ilość foteli jakie można zakupić jest na rynku ogromna, sklepy meblowe prześcigają się ze swoją ofertą, oferując coraz to bardziej wyszukane modele. Przed zakupem warto więc ustalić jakiego stylu, rodzaju poszukujemy i w jakich granicach cenowych chcemy ustalić swój budżet. Jeśli posiadamy większy budżet warto się zastanowić również nad wyborem fotelu skórzanego,

Fotel skórzany, czy tapicerowany?

Jeśli chodzi o fotele (https://mebelhome.pl/pl/c/FOTELE/53) skórzane są one zdecydowanie droższe, w porównaniu do tapicerowanych, jednak wizualnie prezentują się one dużo bardziej luksusowo, ponadto łatwo usunąć z nich zabrudzenia i są bardzo wytrzymałe mechanicznie. Minusem jest bez wątpienia potrzeba pielęgnacji(jeśli nie będziemy dbać o swoje meble, po pewnym czasie skóra może pękać) oraz uczucie “klejenia się” do gołej skóry. Jeśli chodzi zaś o fotele tapicerowane na pewno są tańsze od mebli skórzanych, są przyjemne w dotyku, dobrej jakości klasy również mogą być bardzo wytrzymałe. Niestety często przy zabrudzeniach, może być problem z doczyszczeniem, tym bardziej, jeśli posiadamy jasne odcienie.

Czyszczenie mebli skórzanych

Jeśli chcemy utrzymać nasze meble w jak najlepszym stanie warto o nie odpowiednio zadbać. W żadnym wypadku nie powinniśmy używać tanich odplamiaczy czy rozpuszczalników. Jeśli mamy lekkie zabrudzenia czasami wystarczy fotele przetrzeć wilgotną szmatką, jednak przy uporczywych brudach powinniśmy wybierać sprawdzone naturalne środki których w chwili obecnej jest bardzo dużo na rynku.

Podsumowując, wybór odpowiednich mebli powinna to być przemyślana decyzja przy której powinniśmy rozważyć wszystkie plusy i minusy. Pamiętajmy, że zestawy wypoczynkowe wymienia się raz na parę lat, dlatego warto to wnikliwie przemyśleć.

Przy współpracy: https://mebelhome.pl/