Kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki dla dzieci

 Dzieci uwielbiają kolorować obrazki. W każdym sklepie z zabawkami są dostępne różnotematyczne książeczki do kolorowania. Ich ceny nie są zbyt wygórowane i nawet nie trzeba czekać z zakupami na szczególną okazję, by sprawić dziecku przyjemność. Dzieci powinny regularnie używać kredek i flamastrów, albowiem to wyjątkowo pozytywnie wpływa na ich rozwój.

 Jakie korzyści ma dziecko z kolorowania?

 Dziecko, zwłaszcza przedszkolne, za pomocą kolorowanek poprawia swoją motorykę. Uczy się dobrze trzymać kredkę i stara się pokryć kolorem nawet małe fragmenty obrazka. Jest to niejako ćwiczenie, które przygotowuje je do trzymania długopisu, którym później będzie pisało literki. Kolorowanki (https://bawidlo.pl/produkty/art-craft/kolorowanki-naklejanki/kolorowanki,2,113) uczą również nazw kolorów i zmysłu estetycznego. Pokrywanie kolejnych fragmentów obrazka kolorami ćwiczy również wyobraźnię dziecka. Dziecko potrafi już przypisać odpowiednią barwę poszczególnym przedmiotom. Wie, że niebo jest niebieskie a trawa zielona. Książeczki do kolorowania uczą również cierpliwości i planowania. Dziecko dodatkowo jest skupione na jednej czynności a bywa, że czasem jest to trudne. Jednak wizja skończenia zadania i otrzymania pochwały od rodzica sprawia, że potrafi ono zapanować nad własnym rozkojarzeniem. Dodatkowo zabawa z kolorowankami daje dziecku możliwość nabycia pewności siebie. Po kilku próbach, widzi ono, że malowanie wychodzi mu coraz lepiej. Dodatkową rolę spełnia pochwała opiekuna.

 Jak wybrać pierwszą kolorowankę?

 Nawet dziecko, które z trudem trzyma kredkę, czerpie sporo radości z jej używania. Dlatego jest aż tyle pomazanych ścian w domach z małymi dziećmi. Pierwsze kolorowanki to na ogół spore arkusze papieru położone na podłodze lub zawieszone na ścianie. Drugim etapem mogą być książki kupione w sklepie z zabawkami ale dostosowane do wieku dziecka. Będą więc to na ogół miękkie, duże strony z nieskomplikowanymi postaciami, lub prostymi przedmiotami, które trzeba pokolorować. Na początku lepiej używać miękkich kredek, których używanie nie wymaga wielkiego wysiłku. Mogą to być również kredki świecowe. Z czasem można kupować kolorowanki z bardziej skomplikowanymi rysunkami.

Przy współpracy: https://bawidlo.pl/