Na co zwrócić uwagę kupując podsłuch?

Na co zwrócić uwagę kupując podsłuch?

Zakup podsłuchu to sprawa warta rozważenia. Na rynku dostępnych mamy bardzo dużo typów oraz rodzajów podsłuchów i bez uprzedniego określenia naszych preferencji bardzo ciężko może być nam znaleźć odpowiedni podsłuch spełniający nasze wymagania. Dokonując nieprzemyślanego zakupu możemy skończyć z czymś, co wydawało nam się dobre, a w rzeczywistości zupełnie nie przyda nam się do wykonania zadania. Dodatkowo natknąć się można na wiele nieprawdziwych sprzedawców i słabych jakościowo urządzeń, a przecież kupując podsłuch zależy nam na jak najlepszej jakości dźwięku. Kupując podsłuch należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników, które pozwolą nam dokonać trafnego zakupu, który będzie nam wiernie służył przez wiele lat.

Zasięg przesyłu dźwięku

W przypadku każdego podsłuchu najważniejszy jest zasięg przesył dźwięku, jaki dane urządzenie obejmuje, czyli to, jaka jest maksymalna odległość od nadajnika na jaką możemy się odsunąć, aby świetnie słyszeć to, co dzieje się w szpiegowanym i obserwowanym miejscu. Podsłuchy radiowe to jedne z tych o najmniejszym zasięgu działania wynoszącym maksymalnie 400 metrów w terenie otwartym. Pamiętajmy, że w terenie zabudowanym na nasz podsłuch czycha wiele zakłóceń, toteż jego zasięg spada do 200 metrów. Podsłuchy kwarcowe umożliwiają przeprowadzenie podsłuchu w zasięgu nawet do 2 kilometrów co daje nam większe pole manewru. Niestety także w tym przypadku zasięg w terenie zabudowanym obniża się o połowę. Najlepiej więc jest skorzystać z podsłuchu GSM umożliwiającym podsłuch o nieograniczonym zasięgu, które niezależnie od terenu działają doskonale. Jedynym warunkiem jest dostęp do sieci telefonii komórkowej GSM.

Czas pracy

Innym bardzo ważnym czynnikiem jest czas pracy danego podsłuchu. Jeśli mamy możliwość podłączenia podsłuchu do zasilania, nie musimy się niczym martwić. Kupując podsłuch bezprzewodowy wart jednak zwrócić uwagę na ten parametr. Najdłuższym czasem pracy charakteryzują się radiowe urządzenia podsłuchujące, ponieważ wynosi on około 250 dni. W przypadku podsłuchów kwarcowych czas ten skrócony jest do miesiąca. Najgorzej na tej płaszczyźnie sprawdzają się nadajniki GSM, które mogą pracować 7 dni w stanie czuwania i tylko 2 godziny w stanie nasłuchiwania.

Przy współpracy z https://elektromaniacy.pl/.