Poczuj się bezpiecznie we własnym domu

Poczuj się bezpiecznie we własnym domu

W dzisiejszych czasach nie ma większego znaczenia, czy mieszka się w centrum dużego miasta, na jego przedmieściach, w małej miejscowości czy też po prostu na wsi – dbanie o własne bezpieczeństwo, swoich bliskich, ale także życiowy dobytek powinno stać się dla nas wszystkich sprawą priorytetową. Sprawdź, jak najnowsze rozwiązania technologiczne pomogą Ci w uzyskaniu poczucia bezpieczeństwa.

Nie tylko gadżety

Wiele osób, słysząc o “gadżetach” zwiększających ochronę domu, uśmiecha się pod nosem, wierząc szerze, że ich najlepszych ochroniarzem jest spuszczony z łańcucha Burek. Niestety, czasy się zmieniły i, chcąc nie chcąc, należy się do nich przystosować. Istnieje wiele urządzeń, które mogą w znaczny sposób zwiększyć nasze bezpieczeństwo (niekoniecznie w wygórowanych cenach); między innymi, mogą to być: kamery monitorujące posesję, system alarmowy oraz domofon bezprzewodowy z kamerą. Takie sprzęty, zwłaszcza nowego typu, bardzo często posiadają możliwość podłączenia do Internetu, dzięki czemu na bieżąco można mieć podgląd, znajdując się w dowolnym miejscu na ziemi, co dzieje się w naszym domu. Oczywiście, sprzęt wysokiej jakości niejednokrotnie wiąże się z inwestycją sporej ilości gotówki – jednakże na bezpieczeństwu – i tyczy się to praktycznie wszystkiego – oszczędzać nie warto.

domofon

Nie tylko fizyczna ochrona

Walka ze złodziejami to jedno, należy jednak pamiętać o przestępcach internetowych. W ostatnich latach wszyscy wszystko chcą mieć “podpięte” do Internetu: lodówki, mikrofale, pralki, zraszacze, ogrzewanie, smartfony czy też wcześniej wspomniane kamery monitoringu, domofony i alarmy. Inteligentny dom – jest to zwrot coraz częściej pojawiający się na naszych ustach. Trzeba przy tym pamiętać, że tak jak chronimy naszą posesję, musimy ochronić jej wirtualne zasoby. Niezabezpieczona sieć Wi-Fi jest łakomym kąskiem dla hakera; zabezpieczona słabym hasłem również nie sprawi mu większych problemów. Warto więc w pierwszej kolejności zabezpieczyć swoje sieci mocnym, długim hasłem, dodatkowo inwestując w płatne oprogramowanie antywirusowe. Niestety, bezpłatne wersje w większości są jedynie na pokaz, chroniąc przed podstawowymi zagrożeniami płynącymi z Internetu. Dlatego o tym również musimy pamiętać, chcąc czuć się w pełni bezpiecznymi w naszych domach.