Rodzaje i zastosowanie grzałek opaskowych

Rodzaje i zastosowanie grzałek opaskowych

      Grzałki elektryczne są nieodłącznym elementem wielu maszyn, między innymi linii technologicznych. Są to bardzo ważne elementy, ponieważ to od nich zależeć może na przykład wydajność produkcji, a nawet bezpieczeństwo osób pracujących przy sprzętach ogrzewanych tego typu elementami grzewczymi. N rynku znaleźć można szeroką ofertę różnego rodzaju grzałek, które dobierać można ze względu na trwałość, moc, parametry techniczne czy jakoś użytkowania.

Do czego służą opaski grzewcze?

     Opaskowe grzałki służą przede wszystkim do uplastyczniania tworzyw sztucznych, a także do podgrzewania jedynie wybranych odcinków instalacji. Są one niewielkie, dzięki czemu także stanowią precyzyjny sposób na ogrzewanie jedynie wybranego miejsca. Obudowa grzałki wykonana jest najczęściej z blachy nierdzewnej, a wykonana może być z rożnych tworzyw, różniąc się przy tym tworzywem z którego wykonuje się elementy grzejne.

Opaskowe grzałki mikanitowe

     Ten rodzaj grzałek jest jednym z najbardziej popularnych, ze względu na swoją trwałość i jakoś użytkowania. Grzałki mikanitowe wyprodukowane są z drutów i taśm oporowych, które to nawijane są na izolatorze mikanitowym. Wykonywane są one ze zróżnicowanym rozkładem mocy działania. Stosuje się w nich specjalistyczną technologię, dzięki której wyeliminowane zostają wszelkie niedociągnięcia, które mogłyby prowadzi do strat ciepła na końcach grzałek. 

miedz

    Tego typu grzałki opaskowe znajdują zastosowanie w takich branżach jak: przemysł tworzyw sztucznych, chemiczny, obuwniczy, odlewniczy, farmakologia czy branża spożywcza. 

Opaski grzewcze ceramiczne- gdzie się je stosuje?

    Opaski grzewcze wykonane z ceramiki znajdują zastosowanie najczęściej we wtryskarkach, a także do podgrzewania wybranych odcinków znajdujących się na instalacjach przemysłowych. W przypadku tego typu grzałek, elementami grzejnymi są druty, a także oporowe taśmy, które nawijane są na izolatorze maikanitowym. Grzałki tego typu, dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii, mogą być stosowane nawet w bardzo wymagających warunkach pracy. Wykonuje się je ze zróżnicowanym rozkładem mocy, dzięki czemu można je odpowiednio dostosować do potrzeb swojego sprzętu.