Skuteczny wybór lustra dekoracyjnego – Część 2

Skuteczny wybór lustra dekoracyjnego – Część 2

W poprzedniej części artykułu opisaliśmy znaczenie lustra zarówno w kwestii praktycznej – użytkowej, jak i stricte estetycznej. W wyborze rodzaju lustra do danego wnętrza kluczowe znaczenie mają cztery aspekty. W pierwszej części artykułu skupiliśmy się na dwóch – rodzaju ramy lustrzanej oraz kształcie. W dzisiejszym tekście weźmiemy pod lupę pozostałe kryteria, czyli rodzaj oświetlenia lustra, a także jego kolor. Zapraszamy do lektury!

Następuje światłość

W kwestii rodzaju oświetlenia lustra należy wziąć pod uwagę dwa aspekty – w którym miejscu będzie ono wisiało oraz do czego będzie nam służyło. Lustra łazienkowe (dostępne na https://www.dekorolka.pl/) powinny być doświetlone specjalnymi kinkietami z uwagi na potrzebę precyzji odbicia. Toaleta, czy makijaż to kwestie, które wymagają skrupulatności i dokładności, a zatem światło powinno posiadać większy stopień intensyfikacji. W przypadku luster łazienkowych rama powinna być jak najmniej wypukła, bowiem jej wypukłość przyczynia się do zasłaniania i odbijania światła. Podobna zasada dotyczy luster lokowanych w garderobach i przedpokojach.

lustro

Znaczenie koloru lustra

Kolor lustra to bardzo często zaniedbywany aspekt. Paradoksalnie jest to kwestia wyjątkowo złożona i bynajmniej nie chodzi tu o kolor ramy lustrzanej, ale właśnie o barwę samego lustra. Każde współczesne lustro może delikatnie ulepszać wygląd, bądź go subtelnie zniekształcać. Jeśli zależy nam na odbiciu rzeczywistym i wiarygodnym, wówczas doskonałym wyborem okaże się być lustro srebrne. Lustra w kolorze takim jak brąz, czy grafit skupiają się we wnętrzach przede wszystkim na funkcjach estetycznych.

Jak widać wiele czynników ma ogromne znaczenie względem wyboru odpowiedniego lustra. Na rolę zwierciadła we wnętrzu coraz częściej zwracają uwagę designerzy. Im mniejsze pomieszczenie, tym ważniejsza rola lustra, które nie tylko stanowi walor estetyczny, ale także walnie przyczynia się do aranżacji praktycznej.