Wykrywacz Podsłuchów

Wykrywacz Podsłuchów


Wykrywacz podsłuchów to urządzenie umożliwiające zlokalizowanie podsłuchu, ukrytej kamery lub lokalizatora GPS.

Co to jest wykrywacz podsłuchów?

Jego cena wacha się o od kilkudziesięciu złotych do paru tysięcy. Wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujemy oraz rodzaju urządzenia do wykrycia.

kabel

Jak działa wykrywacz podsłuchów?

Narzędzie to posiada czujniki oraz anteny przechwytujące sygnał. Użytkownik dowiaduje się o zamontowanym podsłuchu dzięki diodom, dźwiękom lub wibracjom. Im bliżej wykrywacza znajduje się nasz sprzęt, tym lepiej, ponieważ sygnał jest silniejszy, a w efekcie łatwiejszy do wykrycia. Bardziej zaawansowane narzędzia posiadają wbudowane wizjonery. Te z kolei pozwalają zaobserwować odbite od obiektów ukrytych kamer światło, emitowane przez wykrywacz.

Jak zamontować wykrywacz podsłuchów i na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Jedną z kluczowych zasad zakładania podsłuchu to działanie incognito. Najlepiej nikogo nie powiadamiać o naszych przypuszczeniach, ponieważ nigdy nie wiemy jakie intencje ma druga strona. Nie zaleca się również przeglądania stron internetowych o tej tematyce z komputera służbowego lub dzwonienie z pracy do firm zajmujących się tego rodzaju usługami. Ważne, aby telefony wykonywać w miejscach publicznych, np. w parku, na rynku. Takie rozwiązanie sprawi, że na tle większego skupiska ludzi, nie będziemy zwracać na siebie uwagi.
Przy zakupie podsłuchu warto zwrócić uwagę na budżet, jakim dysponujemy oraz dane, jakie chcemy chronić. Zaleca się przy tym skorzystanie z urządzeń, które kosztują około 40 – 150 złotych. Pomimo tak niskiej ceny, narzędzia te bez problemu zlokalizują kamerę lub podsłuch dźwiękowy. Jeżeli chodzi o większe firmy, np. hotele lub bary, należałoby skorzystać z wykrywacza podsłuchów, posiadającego bardziej zaawansowane funkcje, gdyż wokół znajdują się klienci, nic nie wiedzący o naszych przypuszczeniach. W takim przypadku złym rozwiązaniem są sygnały dźwiękowe czy silne wibracje zwracające uwagę. Inny ważny aspekt, jaki należy rozpatrzyć to regulacja czujności. Najlepiej ją zmniejszyć, ponieważ wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że wyeliminujemy źródła pochodzące z zewnątrz.