Żyrandole do wnętrz w różnym stylu

Żyrandole do wnętrz w różnym stylu

Oświetlenie sufitowe daje dobrą widoczność w całym pokoju. Jest tym najważniejszym. Wiszące i z kilkoma punktami światła nazywa się żyrandolem. Jest on tradycyjnym wyborem do wnętrz. Pasuje do urządzonych w różnym stylu. Warto wybierać żyrandol. Nadaje wnętrzom elegancji i domowego ciepła.

Żyrandol do klasycznego salonu

Najczęściej taką rozbudowaną lampę umieszcza się w pokoju dziennym. To największe pomieszczenie, więc jest miejsce na żyrandol. Do klasycznego wnętrza wybiera się modele w stylu klasycznym. Takie żyrandole mają ozdobne ramiona i klosiki przy żarówkach. Mogą być delikatnie ozdobione kryształkami. Do niedużych salonów wybiera się skromne modele. Do dużych i urządzonych ekskluzywnie wybiera się żyrandol większy i bardziej ozdobny.

Oświetlenie wnętrz nowoczesnych

Styl nowoczesny to prostota i minimalizm. Zamiast żyrandola w takim wnętrzu mogą pojawić się lampy. Zwisające białe lampy to dobry wybór tak dla stylu nowoczesnego, jak i dla skandynawskiego. Żyrandole też są wybierane. Nie zawsze jedna lampa dałaby radę oświetlić całe wnętrze. Nowoczesny żyrandol ma prostą formę. Może przypominać klasyczny, ale więcej w nim elementów geometrycznych. Może mieć postać trzech lamp na jednym ramieniu. Typowe żyrandole nowoczesne to połączenie prostoty i elegancji. Są także bardziej oryginalne. Modne ich kolory to biel, czerń i szarość.

Idealne żyrandole do oryginalnych aranżacji

Dzięki oświetleniu można zyskać oryginalny charakter aranżacji. Modny, spokojny i oryginalny wystrój wiele zyska, jeśli wybierze się żyrandol z kulkami. Nietuzinkowym pomysłem na aranżację jest styl przemysłowy. I do takiego żyrandol pasuje. Jest on czarny i surowy. Może też mieć abażury z drutu, przez które widać żarówki. Zupełnie inny charakter mają ozdobne żyrandole z kryształkami. Pasują do wnętrz w stylu glamour. Taki styl to także oryginalny pomysł na wnętrze.

Do każdej aranżacji można znaleźć pasujący żyrandol. Będzie podkreślał styl oraz charakter salonu. Im wnętrze jest bardziej oryginalne, tym więcej satysfakcji jest z dobrania odpowiedniego żyrandola.

Przy współpracy: Lights.com.pl